Вести

Брнабић: Србија препозната као земља која гледа у будућност

Србија је на Светском економском форуму у Давосу препозната као земља која гледа у будућност, политички, економски и на сваки други начин, рекла је премијерка Ана Брнабић.

Брнабић, која борави у Давосу, поред низа састанака са званичницима и представницима компанија које су присутне или заинтересоване да чују нешто више о Србији, учестовала је и на два панела у оквиру Форума.

Премијерка је рекла да је на панелу, који је био неформални састанак лидера на тему технолошке револуције, 4. индустријске револуције и развоја, велика пажња посвећена Србији и чињеници да је Светски економски форум одлучио да управо у Србији отвори први регионални центар на свету за 4. индустријску револуцију.

"Сви желе да чују шта је Србија све урадили у последње три-четири године у технолошком напретку, дигитализацији, е-управи. Посебно ми је драго, и то треба да служи на част свим грађанима, што је Србија препозната као земља која је храбро кренула у дигитализацију, што није нешто што се уобичајено везује за Србију", рекла је Брнабић.

Брнабић је рекла да се у Давосу представља потпуно ново лице Србије, нови потенцијал наше земље и да сада сви обраћају пажњу на то.

"Србија је позвана да учествује на два панела, као земља која гледа у будућност. И то је основна порука данашњег дана, да је Србија препозната као земља која гледа у будућност, политички, економски и на сваки други начин, и на томе треба даље да радимо", рекла је Брнабић.

Други панел односио се на иновације и област заштите животне средине.

Брнабић је рекла да је имала прилику да се упозна са значајним људима, али и да им упути позив да дођу да посете Србију и да помогну да и ми, можда на ефикаснији начин, наставимо да решавамо проблем животне средине, њене заштите и унапређења, што није проблем само у Србији, већ у целом свету.

Брнабић је истакла да је као добар пример тога како владе могу директно да утичу на заштиту животне средине навела увођење електронске управе и податак да је Србија, која је кренула у увођење е-управе 2016. године, од почетка 2017. до данас спасила 10.340 стабала од сече, зато што је штампала мање папира.

"Уштедели смо око 517 тона папира, захваљујући увођењу електронске управе", рекла је Брнабић.

Брнабић је рекла да је био податак који фасцинира све, и нешто чиме је Србија показала да брине о животној средини.

"И да је увођење е-управе било фокусирано како на пружање боље услуге грађанима, тако и у значајној мери на заштиту и унапређење животне средине", рекла је Брнабић.

 

 

 

Извор: Танјуг